Kurumsal

Herşey göründüğü gibi olsaydı, istihbarata ihtiyaç olmazdı.

Bu yüzden dünyada artık bir istihbarat pazarı var. Gehlen’e göre bir istihbarat servisi, son derece hassas bir enstrümandır. Ehil olmayan bir servis başkanının idaresinde, başarılı istihbarat operasyonu beklenmez. Bu yüzden han dedektifliğinin kurucu başkanı ulusal düzeyde eğitim görmüş, tecrübeli eski bir istihbarat mensubudur.

2002 yılından beri ünlülerin ve bürokratların dedektifi olarak bilinir. Jandarmada görmüş olduğu istihbarat konseptini Türkiye’de kendi vizyonunu da katarak yeniledi ve 2002 yılında ilk adımı attı. Geçen 15 yılda %1500 büyüyen, ülkemiz dahil 29 ülke de faaliyet gösteren han dedektiflik firmasıyla, dünyanın tamamında saha görevi yapabilmeyi hedefliyor. Bir dünya markası olarak sektöre liderlik yapabilmesindeki en büyük kozu, müşterisine en sadık firma oluşudur. Daha düne kadar esamesi okunmayanlar, “ hiçbir şey olamadım, bari dedektif olayım” diyerek bizi taklit etmeyi denemişlerdir. Daha önceden asistanlığımızı yaparken performans yetersizliği nedeniyle isten çıkartılıp, kendi başına bu işi yapmaya yeltenenler de vardır.

Aldıkları tek tük işi de bize çözdürtmeyi deneyerek ayakta kalamayacaklarını yavaş yavaş anlıyorlar. Yaklaşık 10 yıldır takma isimle dedektiflik yapan birinin eşinin tacizcisini bile D. GÜZEM tespit etmiştir. Özel Dedektiflik, iyi bir liderin yanında, güçlü bir ekibe ihtiyaç oluyor. Han Dedektiflik’te görevli istihbarat elemanlarının tamamı eski istihbarat personeli olup, güvenlik soruşturmasından geçmişlerdir. Ülkemiz, modern hayatla İslam’ın aynı anda yaşandığı bir ülke olduğundan, yurt içi personelimiz, farklı yaşam tarzları ve kültürleri iyi bilen, şirketinin insanlara karşı sorumluluğuna vakıf, tespit ve öğrenme sihirbazlarıdır.

Müşteri için de, hedef için de faaliyetin suiistimal edilmesi imkansızdır. Gizlilik ve doğruluk prensibiyle müşterinin mutluluğunu ön planda tutarak, tüm vaatlerimizin arkasında oluruz. Müşteriye bizden istediğinden başka, hayal etmesi imkansız olanı da veriyoruz. Bu yüzden müşterisine en sadık firma olarak tanınırız. İlkleri yaratan firma olarak Han Dedektiflik, stratejisi ve güvenlik uzmanı olan lidere sahip tek dedektiflik bürosudur. Kurumsal yapısı, kemik kadrosuyla AB standartlarında olup, devlete olan sadakati şirketin temel dinamiğidir. Aslolan Türk Milletinin ve Türk Devletinin menfaatlerinin önceliğidir.

İstihbaratçı, “adanmış” kişidir. Nasıl “beşik uleması” olunmaz ise “beşik istihbaratçısı da” olunmaz.

İstihbarat uzun bir eğitim ve sonsuz versiyonları olan saha çalışmalarıyla öğrenilir. Bu öğrenme hiç bitmez. Güçlü, dinamik, etkin, esnek, hareket kabiliyeti yüksek, yaratıcı ve para için değil sanatı için müşterilerine yasal istihbarat toplama hizmeti veren Han Dedektiflikle tanıştığınızda, “bu işe bu kadar mı gönül verilir” diyeceğinizi garanti ediyoruz. Sadece seçkin müşterilere hizmet veren Han Dedektiflik %100 gizlilik ilkesiyle çalışır ve asla taviz vermez. Bu yüzden şirketimizin arşivi yoktur. Her bilgi tek surettir ve o da müşteriye arz edilir. Kişisel mahremiyetiniz, bizim için namustur.

Enformasyon çağında eski usul yöntemlerle verimliliği artırmanın imkanı kalmadığı için, inovasyona dayalı projeler geliştiririz. Kusursuz bir disiplin ve üst düzey çalışma teknikleriyle, doğru zamanda doğru stratejiyi her zaman sağlamışızdır. Sistematik düşünce yapısına sahip özel personelimizin kırılmaz inadıyla, müşterilerimiz adına yürüttüğümüz bu savaşı daima kazanırız. Büyük balık küçük balığı değil, artık hızlı olan yavaş olanı alt ediyor. Bu hız çağında müdürlüğümüz, gündeme gelen yeni teknolojileri yakından izlemekle yetinmeyip geleceğin imkanlarına bugünden ulaşmaya çalışma çabalarımıza borçluyuz. Türk Devleti ve bazı bakanlıklarıyla istihbarat alanında çalışmalarımız, büyük bir ciddiyetle sürmektedir.

Her gün 24 saat boyunca genel durumu izleyen, haber raporlarını koordine eden, ani reaksiyon yeteneğini sağlayan, bu maksat için istihbarat önlemlerini koordine eden ve kriz karargahı oluşturmakla görevli personelimiz, sizinle anlık uyum halinde çalışır. Bize ulaştığınızda sizinle sadece bu personel yüz yüze görüşür. Bu görüşme yerini siz belirlersiniz. Saha çalışanları genellikle müşteriyle tanıştırılmaz.

Son ana kadar, sizinle görüşen temsilci, çalışan-müşteri arasındadır. Şirket temsilcisi müşteri ile anlaşırsa, şirket yöneticisi işe uygun istihbaratçıları görevlendirir. Görev esnasında sürekli video çekimi yapılır. Jean-Live Godard’ın da dediği gibi “fotoğraf gerçektir, video ise saniyede 24 defa gerçektir.” Aklın yarısı şüphedir, diğer yarısı da bu şüpheyi giderme sürecini işletir. Güven, kontrole mani değildir. Siz şüphenizi ve gereğini bize bırakırsınız. Haliyle her araştırma sonucunda bilinmezliğin tamamı gün yüzüne çıkmayabilir. Her çalışma başarılı olacak olsaydı, dünyada hiç aranan şahıs kalmazdı. Bizim amacımız talep ettiğiniz bilgiye, en hızlı, en güvenilir, en ucuz, en iyi seviyede bizim ulaşabileceğimizi müşterilerimizin bilmesidir.

Bizi daima canlı tutan istihbarat çalışmaları, süreklilik arz ettiği için hayatımızın olmazsa olmazı oldu. Şirketimizin, hizmete özel ve tasnif dışı gizlilik dereceli hizmetleri, açık kaynak istihbarat çalışmasıyla birçok parçayı bir araya getirerek, büyük resmi oluşturur, asla resimde değişiklik yapmak için operasyonel faaliyet veya çarpıtma yapmaz. Biz bu mesleği icra ederken dertleşme veya sohbet bağlamında hiçbir bilgiyi en yakınlarımız dahil hiç kimseyle paylaşmayız. Bilgi verilecek yer bellidir ve hatası olmaz.

İstihbarat mesleğinin tabiatı bu ketumiyet ve gizliliktir. İstihbarat hizmetlerinde doküman gizliliği de esastır. Belgelerin ilgisi dışındakilerin eline geçmesi,olabilicek en büyük hatadır. Bunun için şirketimiz üst düzey önlemleri vardır. Biz belgelerin istismarı söz konusu olmaması için, kesinlikle arşiv tutmayız. Her görev bitiminde, tüm görüntü ve bilgiler, geri getirilemez şekilde silinir. Tek suret, müşteriye verilendir ve kaybetmemesi tavsiye edilir.

Amerikalı inovasyon uzmanı Daniel Pink’e göre; “öykülerimiz neyse biz oyuz, bazen bir resim binlerce sözcüğe bedeldir.” Lütfen diploma ve belgelerimizi inceleyin.

Almış olduğunuz her hizmette, ödediğiniz ücretten % 10 ‘u muhtaç ailelere naklen verilmektedir.İstediğiniz zaman yardım detaylarını öğrenebilirsiniz.